Носителят на Купата на лигата Олимпик (Марсилия) се класира за трети пореден финал на турнира, след като се наложи с 2:1 над Ница. Това бе осми пореден успех за тима на Дидие Дешан във всички турнири.

Лоик Реми, който извън терена води съдебна битка за бащинство, откри резултата в 17-ата минута, но Ница шокира зрителите на “Стад Велодром” с изравнителен гол на Антони Муние точно преди почивката.

Бившият играч на ЦСКА Елион Гранден, играещ за Ница под наем от Блекпул, открадна топката от Реми и подаде на Франк Джа Джедже, който центрира към Муние.

В 59-ата минута Брандао, който е разследван за по обвинение в изнасилване, вкара победния гол за марсилци. Бразилецът се възползва от лошо изчистване на Франсоа Клерк.

На 14 април Олимпик (Марсилия) ще излезе на финала на турнира срещу Олимпик (Лион), който във вторник се наложи с 4:2 над Лориен.