Олимпик (Марсилия) разгроми предпоследния Ланс с 4:0 като гост в последен мач от 30-ия кръг в Лига 1. Всичките попадения паднаха спрез второто полувреме.

В 47-ата минута Пайет проби отдясно и центрира пред вратата на домакините, където Миши Батшуай засече от няколко метра в мрежата за 0:1. В 67-ата отново Пайет уцели греда след изпълнение на пряк свободен удар, а при добавката Алексис Ромао вкара втория си гол за сезона за 0:2. 5 минути по-късно Бенджамин Менди асистира на Андре Аю за третия гол. секунди преди края на мача Батшуай оформи разгрома на домакините - 0:4.

След успеха ОМ е на трето място във временното класиране с 57 точки, с една повече е Лион. Лидерът ПСЖ има 59. Ланс е на предпоследното 19-о място с 25 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 30 КРЪГ
20.03.15
21:30 ч.
ПСЖ – Лориен 3:1
1:0 Златан Ибрахимович (4-дузпа), 1:1 Джордан Айю (67), 2:1 Златан Ибрахимович (82 - дузпа), 3:1 Златан Ибрахимович (90+1)
21.03.15
17:00 ч.
Олимпик (Лион) – Ница 1:2
0:1 Карлос Едуардо (23), 1:1 Максим Гоналон (56-дузпа), 1:2 Валентен Ейсерик (86-дузпа)
Тулуза – Бордо 2:1
1:0 Уисам Бен Йедер (18), 1:1 Диего Ролан (28), 2:1 Жан-Армел Кана-Бийк (61)
22.03.15
15:00 ч.
Сент Етиен – Лил 2:0
1:0 Макс-Ален Градел (63), 2:0 Макс-Ален Градел (74)
22.03.15
18:00 ч.
Реймс – Монако 1:3
0:1 Фабиньо Таварес (5), 0:2 Антони Матриал (14), 1:2 Диего (70), 1:3 Набил Дирар (79)
22.03.15
22:00 ч.
Ланс – Олимпик (Марсилия) 0:4
0:1 Миши Батшуай (46), 0:2 Алексис Ромао (67), 0:3 Андре Айю (72), 0:4 Миши Батшуай (90)