Олимпик (Марсилия) направи най-добрия си старт в Лига 1 за всички времена, след като записа пет победи в пет мача. Тимът на Ели Боп спечели с 1:0 гостуването си на Нанси в мач от 5 кръг.

Гостите бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но Андре Айю и Андре-Пиер Жиняк пропуснаха добри възможности за гол. Домакините имаха значителни проблеми с опазването на Жиняк, който показа, че е в много добра форма.

Нанси подобри представянето си през второто полувреме и Стив Манданда имаше доста напрегнати минути. Джордан Айю донесе победата на марсилци с попадението си в 53-ата минута. Той беше точен с глава след центрирането на по-големия си брат Андре Айю.

Победата върна Олимпик (Марсилия) на първо място в класирането с 15 точки, две повече от Олимпик (Лион). В четвъртък шампионите за 2010 г. посрещат Фенербахче в мач от Лига Европа.