ПСЖ сдаде на Монпелие лидерската позиция в Лига 1, след като в дербито на 15 кръг загуби с 0:3 като гост на Олимпик (Марсилия). Успех на парижани с повече от два гола щеше да ги върне на върха.

Домакините бяха под натиск, след като в миналия кръг загубиха от Монпелие в първенството, а след това и от Олимпиакос в Шампионската лига.

Френският национал Лоик Реми вкара седмия си гол за сезона и даде аванс на марсилци в деветата минута. Халфът Морган Амалфитано удвои преднината на Олимпик с диагонален удар в 65-ата минута. Ганайското крило Андре Айю вкара третия гол в мача седем минути преди края.

ПСЖ заема второ място в класирането с 23 точки, на три зад лидера Монпелие. Олимпик (Марсилия) се изкачи на девета позиция.