Олимпик (Марсилия) разгроми ФК Цюрих с 6:1 на „Велодром” и увеличи шансовете си за прескачане на груповата фаза на Шампионската лига.

С два предстоящи мача с Милан и Реал (Мадрид) френският тим има 6 точки в Група „С”, на две зад „росонерите” и Кралския клуб. Цюрих е последен с три точки.

Марсилци, които спечелиха с 1:0 в Цюрих преди две седмици, взеха контрол над мача още в 4-ата минута, когато Силван Егертер се вкара автогол след фаул изпълнен от Фабрис Абриел.

Седем минути по-късно Абриел показа, че защитата на швейцарците не са си научили урока и прати топката в мрежата на Джони Леони при изпълнение на фаул от същата позиция.

Олимпик, който не е опазвал вратата си суха от нулевото равенство с Бордо в мач от Лига 1 на 30 август, отново показа липса на концентрация. След половин час игра нападателят на гостите Александър Алфонс успя да намали резултата след удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Марсилският тим все пак успя да се пребори със съпротивата през второто полувреме. Капитанът Мамаду Нианг вкара трети гол седем минути след почивката след двойно подаване с Бакари Коне. Централният защитник Илтон добани четвърто попадение 10 минути преди края, а Беноа Шейру и Брандао довършиха ФК Цюрих./БЛИЦ

Олимпик (Марсилия) - ФК Цюрих 6:1

1:0 Егертер (3-автогол), 2:0 Абриел (11), 2:1 Алфонс (31), 3:1 Нианг (52), 4:1 Илтон (81), 5:1 Шейру (87), 6:1 Брандао (90)

Олимпик (Марсилия): 30.Стив Манданда, 2.Гари Бокали, 21.Сулейман Диавара, 5.Елтон, 19.Габриел Хайнце, 7.Беноа Шейру, 17.Стефан Мбиа (84-6.Едуард Сисе), 18.Фабрис Абриел (66-12.Шарл Каборе), 14.Бакари Коне (61-28.Матийо Валбуено), 9.Брандао, 11.Мамаду Нианг

ФК Цюрих: 1.Джони Леони, 13.Флориан Щаел, 30.Хану Тихинен, 19.Ален Роша, 16.Филип Кох, 10.Ониекачи Оконкво, 7.Силван Егертер (46-20.Милан Гаич), 14.Душан Дюрич, 5.Шавие Маргаираз, 8.Йохан Фонлантен (9-25.Адмир Мехмеди), 12.Александър Алфонс (76-11.Адриан Никси)