Олимпия спечели титлата в шампионата Клаусура на Парагвай. Това е първи успех за клуба след 11-годишно прекъсване. Възпитаниците на уругвайския специалист Херардо Пелусо завършиха сезона с успех над Рубио Ну като домакин с 2:1. Максимилиано Бианкуски изведе Олимпия напред в резултата в 5-ата минута. Давид Мендоса си отбеляза автогол и Олимпия дръпна с 2:0. Почетното попадение за гостите от Рубио Ну реализира Клоса в 77-ата минута.

Олимпия финишира на първо място с 46 точки от 22 мача, втори се нареди Серо Портено с 43 точки, а миналогодишният и десет пъти поред шампион Либертад остана трети с 40 точки. Това е 39-а титла за Олимпия в историята на клуба. Парагвайците имат и 3 успеха в Копа Либертадорес (1979, 1990 и 2002)./БЛИЦ