Салернитана и Милан завършиха 2:2 в мач от 26-тия кръг на Серия "А". По този начин опашкарят спечели 1 точка от лидера в класирането, но остава закотвен на дъното с актив от 14 точки. "Росонерите" са първи с 56.

В 5-ата минута на мача Милан откри резултата с попадение на Месиас, а асистенцията дойде от Тео Ернандес. Гостите от Милано пропуснаха няколко положения от изгодни ситуации, а домакините съумяха да изравнят.

Федерико Бонацоли с прекрасен удар възстанови статуквото на терена в 29-ата минута.

През втората част още в 47-ата минута Леао нанесе опасен удар, но топката мина до дясната греда. Седем минути по-късно Жиру стреля неточно.

В 60-ата минута Жиру трябваше да реализира попадение, но Сепе направи лесно спасяване и резултатът се запази.

Тимът от Салерно сюрпризира неприятно Милан с гол в 72-ата минута, когато Джурич се разписа с глава.  Анте Ребич се възползва от отлична ситуация пред вратата на домакините и възстанови равеството само 5 минути след гола на домакините. Той се възползва от отличен пас на Жиру и с далечен изстрел наказа Салернитана.

В крайна сметка до края на двубоя не паднаха нови голове и мачът завърши 2:2.