Опашкарят Палермо продължава без победа в Серия “А” вече 7 мача. В двубой от 21 кръг сицилианците спряха победната серия на Лацио от четири поредни успеха и двата тима направиха 2:2 на “Ренцо Барбера”.

Серджо Флокари даде аванс на “орлите” в 10-ата минута след асистенция на Кристиан Ледесма. Палермо обаче обърна резултата 20 минути преди края.

Егидио Аревало изравни в 70-ата след пас на новото попълнение Андреа Досена. Минута по-късно Пауло Дибала изведе домакините напред, а асистенцията беше на Фабрицио Миколи. Шест минути преди края Андерсон Ернанес донесе точката на Лацио с точно изпълнение на дузпа.

Равенството изкачи “орлите” на второ място в класирането и доближи римляните само на две точки от лидера Ювентус. Палермо остана на предпоследното място с 16 точки, на три точки от зоната на спасението.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
19.01.13
19:00 ч.
Палермо – Лацио 2:2
0:1 Серджо Флокари (10), 1:1 Егидио Аревало (70), 2:1 Пауло Дибала (81), 2:2 Андерсон Ернанес (84-дузпа)
Баланс: 163 мача, 46 победи за Рома, 47 равенства, 70 победи за Интер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК