Нападателят на Ювентус Никлас Бендтнер ще бъде извън игра поне три месеца. Датският национал получи контузия в мача срещу Каляри за Купата на Италия. "Старата госпожа" спечели 1:0 и по този начин си осигури място на четвъртфиналите.

Никлас бе принуден да напусне терена още преди почивката. Нападателят претърпя операция на аддуктора на лявото бедро и ще се възстановява най-малко три месеца, съобщава местната преса.

Това на практика означава Бендтнер ще пропусне домакинството на България в световна квалификация на 26 март. Бендтнер, който играе в торинския гранд като преотстъпен от английския Арсенал, се разписа за равенството 1:1 на Дания при гостуването на България в София в мач от група "Б" на квалификациите за Мондиал 2014 на 12 октомври.