Сток Сити няма да може да използва нигерийския нападател Питър Одемвинги за дълъг период от време. 33-годишният нигерийски национал ще се нуждае от операция на коляното.

Одемвинги беше изнесен на носилка при победата на „грънчарите“ над Манчестър Сити (1:0) като гост в събота. Мениджърът Марк Хюз се надяваше контузията на нападателя да е по-леко, но се оказа, че има нужда от оперативна намеса.

За момента не е ясно колко дълго нигериецът ще бъде извън игра, но той беше оставен извън картотекираните 25 играчи от Сток Сити за Висшата лига. Промени в тази листа не може да бъдат правени до януари, когато се отваря зимния трансферен прозорец.

Питър Одемвинги се появи в игра на почивката на мача срещу Манчестър Сити, но беше заменен принудително в 65-ата минута. Нигериецът се адаптира бързо към Сток Сити след трансфера си през януари и за 17 мача вкара 5 гола във Висшата лига.