Благой Георгиев изгледа от резервната скамейка загубата на Оренбург при визитата на Краснодар с 2:3 след продължения в 1/8-финал от турнира за Купата на Русия. През първата част отборите не си вкараха гол, а след почивката се получи страхотен спектакъл. Сергей Бреев (55) откри резултата за Оренбург, но Андреас Гранквист (57) изравни. Гостите пак поведоха с попадение на Адесойе Ойеволе (59), а Марат Измаилов (67) възстанови равенството и вкара мача в продължения. Андреа Гранквист (100) вкара втория си гол в мача и победен за Краснодар в продълженията.

В същото време носителят на трофея Зенит сензационно отпадна от турнира след катастрофална загуба с 0:4 от Анжи (Махачкала). Тимът от Санкт Петербург завърши срещата с 9 души на терена, след като вратарят Михаил Кержаков беше изгонен в 58-ата минута за груб фаул срещу Филип Будковски, а в края на мача се стигна до масов бой и червени картони за Али Гаджибеков от Анжи и Жулиано от Зенит. Головете за успеха на Анжи пък вкараха Гасанов (29), Будкивски (62, 69) и Бериша (79).