Кристъл Палас стартира с победа през новия сезон на Висшата лига, след като в мач от 1 кръг се наложи с 3:1 като гост на новака Норич.

Гол на „канарчетата“ пък беше отменен след спорно съдийско решение. Камерън Джером мислеше, че е изравнил резултата за 2:2, но попадението му не беше зачетено заради високо вдигнат крак.

Гол на Уилфрид Заха и попадение на Деймин Дилейни след заучено изпълнение на корнер дадоха два гола аванс на „орлите“. Нейтъв Редмънд върна един гол за домакините, но Йоан Кабай гарантира успеха на гостите в добавеното време.

Аруна Коне се разписа четири минути преди края, за да донесе на Евертън домакинското равенство 2:2 с новака Уотфорд. „Стършелите“ откриха резултата още в 14-ата минута чрез мексиканеца Мигел Лаюн.

Истинската драма настъпи в последния четвърт час. Рос Бракли изравни за Евертън в 76-ата минута. Одион Игало възстанови аванса на Уотфорд седем минути по-късно, за да се стигне до попадението на Коне.

Норич - Кристъл Палас 1:3
0:1 Уилфрид Заха (39), 0:2 Деймиън Дилейни (49), 1:2 Нейтън Редмънд (69), 1:3 Йоан Кабай (90+1)
Евертън - Уотфорд 2:2
0:1 Мигел Лаюн (14), 1:1 Рос Брасли (76), 1:2 Одион Игали (83), 2:2 Аруна Коне (86)
Уест Бромич - Манчестър Сити Диема Спорт 2
Баланс: 116 мача, 45 победи за Уест Бромич, 21 равенства, 50 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.