Херта допусна обрат и домакинска загуба от Айнтрахт (Франкфурт) с 1:2 в среща от 14-ия кръг на германската Бундеслига.

„Старата дама” от Берлин поведе с гол на Дейви Зелке (15), възползвал се от пас на Матю Леки. Радостта на домакините обаче не бе дълга, тъй като Мариус Волф (26) изравни след пас на Джетро Вилемс.

След почивката „орлите” от Франкфурт стигнаха до успеха с гол десет минути преди края на Кевин-Принс Боатенг (80).

Така тимът от германската столица допусна пета загуба за сезона и заема 11-а позиция със 17 точки. Айнтрахт (Франкфурт) записа шеста победа през настоящата кампания и се изкачи на осмо място с 22 точки, колкото имат и предните два тима в класирането – Аугсбург и Борусия (Дортмунд), а петият Хофенхайм е с 23 точки.