След отпадането на крачка от финала в Лига Европа Айнтрахт (Франкфурт) почти сигурно се сбогува и с голямата си мечта да участва в Шампионската лига, след като загуби с 0:2 от гостуващия Майнц 05 в последния мач от предпоследния 33-и кръг на германската Бундеслига.

През първата част съперниците не си вкараха гол, а след почивката „червените“ набързо прекършиха крилете на „орлите“ с попаденията на нигериеца Антони Уджа (53, 57), разписал се след асистенции на Матета и Гбамен.

Така Айнтрахт остана шести с 54 точки и на точка от четвъртата позиция, на която в момента е Борусия (Мьонхенгладбах) заради по-добрата си голова разлика спрямо Байер (Леверкузен), който също има 55 точки. В последния кръг обаче „орлите“ гостуват на лидера Байерн, който все още не си е осигурил титлата и ще се нуждае от минимум точка за това. Майнц 05 е 12-и с 40 точки и доиграва спокойно сезона.