Айнтрахт (Франкфурт) победи Хамбургер с 2:1 в мач от 23 кръг на Бундеслигата. Така „орлите“ не позволиха на северняците да се отдалечат от зоната на изпадащите.

Александър Майер вкара и двата гола за успеха на домакините. Той откри резултата в 12-ата минута с точно изпълнение на дузпа. Золтан Щибер изравни за Хамбургер във втората минута на добавеното време.

В 54-ата минута Майер реализира победния гол за тима на Томас Шааф. В добавеното време на мача голмайсторът на домакините не успя да направи хеттрик, тъй като пропусна дузпа.

С този успех Айнтрахт излезе на осмо място в класирането с 41 точки. Хамбургер е 15-и с 24 точки, само на две над зоната на изпадащите.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
27.02.15
21:30 ч.
Байерн – Кьолн 4:1
1:0 Бастиан Швайнщайгер (3), 2:0 Франк Рибери (10), 2:1 Антъни Уджа (45+2), 3:1 Ариен Робен (67), 4:1 Роберт Левандовски (74)
28.02.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 3:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (78), 2:0 Хенрик Мхитарян (79), 3:0 Марко Ройс (86)
Хофенхайм – Майнц 2:0
1:0 Кевин Воланд (55), 2:0 Ойген Полански (76)
28.02.15
16:30 ч.
Хановер – Щутгарт 1:1
0:1 Кристиан Гентнер (52), 1:1 Ларс Щиндъл (70)
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер 2:1
1:0 Александър Майер (12-дузпа), 1:1 Золтан Щибер (45+2), 2:1 Александър Майер (54)