Осасуна победи на своя "Рейно де Навара" гранда Реал (Мадрид) с 1:0 у дома в мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

"Кралският клуб" владееше повече топката през първата част, а Кристиано Роналдо и Карим Бензема пропуснаха изгодни възможности за откриване на резултата. Централният нападател на тима от Памплона Валтер Пандиани пък пропиля най-чистото положение за своя тим, след като ударът му с глава мина над вратата.

Като цяло играта на "белия балет" не спореше, а Осасуна се справяше добре в дефанзивен план. След последния съдийски сигнал за първите 45 минути Пандиани и Роналдо се спречкаха на път към съблекалните, но до по-сериозен инцидент не се стигна.

След почивката Реал отново бе по-активният отбор, но в 52-ата минута Хавиер Камуняс бе изведен сам срещу Касияс след хубава атака на домакините и вкара – 1:0 за Осасуна. Жозе Моуриньо веднага направи три смени, като в игра се появи и новото попълнение Емануел Адебайор, който записа своя дебют с бялата фланелка.

"Кралският клуб" натисна, но памплонци се защитаваха много добре, а при една добра контра 7 минути преди края Вагош от чиста позиция пропусна да вкара втори гол за своите. Въпреки петте минути добавено време, Реал не успя да избегне поражението.

С победата си тази вечер Осасуна се отдалечи от зоната на изпадащите, след като вече заема 16-а позиция във временното класиране с актив от 21 точки. Освен това възпитаниците на легендата на Реал (Мадрид) Хосе Антонио Камачо поднесоха на практика титлата на Барселона, след като "кралският клуб" изостава на 7 точки от "каталунците" и вече няма мач по-малко от тях.

След загубата си днес играчите на Реал (Мадрид) спокойно могат да загърбят мачовете си от Примера дивисион и да се съсредоточат върху изявите си в Шампионската лига и турнира за Купата на Краля. За да могат да спечелят някоя от титлите и в тези две надпревари обаче, възпитаниците на Жозе Моуриньо отново най-вероятно ще имат на пътя си извънземната селекция на Барселона, която според повечето футболни специалисти за момента не може да бъде победена от който и да е отбор на планетата. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 21 КРЪГ

От 29 януари (събота)
Майорка - Спортинг (Хихон) 0:4
0:1 Диего Кастро (3), 0:2 Кевин Гарсия (61-дузпа), 0:3 Андре Кастро (67), 0:4 Начо Ново (87)

Малага - Сарагоса 1:2
1:0 Дуда (15), 1:1 Николас Бертоло (40), 1:2 Флоран Синама-Понгол (87)

Леванте - Хетафе 2:0
1:0 Валдо (47), 2:0 Фелипе Кайседо (54)

Реал Сосиедад - Алмерия 2:0
1:0 Йон Ансотеги (45), 2:0 Раул Тамудо (78)

Еркулес - Барселона 0:3
0:1 Педро Родригес (43), 0:2 Лионел Меси (87), 0:3 Лионел Меси (90)

Депортиво (Ла Коруня) - Севиля 3:3
1:0 Ласад Нуйуй (15), 2:0 Ласад Нуйуй (62), 2:1 Алваро Негредо (63), 2:2 Жулиен Ескюде (74), 2:3 Алваро Негредо (78), 3:3 Лауре (90)

От 30 януари (неделя)
Атлетико (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 0:2
0:1 Гаиска Токеро (45), 0:2 Гаиска Токеро (64)

Расинг (Сантандер) - Валенсия
Баланс: 79 мача, 27 победи за Расинг (Сантандер), 15 равенства, 37 победи за Валенсия