Райо Валекано и Осасуна завършиха 2:2 в първи мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. По този начин гостите до голяма степен решиха оставането си в елита. Тимът от града на тореадорите Памплона вече има 33 точки и е на 5 от опасната зона. До края на първенството остават само пет кръга. Това беше седмо реми в историята на сблъсъка между съперниците. Любопитно е, че първите три гола паднаха до 13-ата минута.

Андреа Делибашич откри за домакините още в 7-ата минута, но още в ответната атака французинът Раул Лое изравни. Гостите даже поведоха при една остра контраатака в 13-ата минута чрез Алехандро Арибас. В 19-ата гвинейското крило на домакините Бангура се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Хосе Карлос.

В 55-ата минута Франциско Луна-Пити, вкара след пас на Домингес фиксира крайното 2:2.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 33 КРЪГ
26.04.13
22:00 ч.
Райо Валекано – Осасуна 2:2
1:0 Андреа Делибашич (7), 1:1 Раул Лое (8), 1:2 Алехандро Арибас (13), 2:2 Пити (55)
Атлетик (Билбао) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 163 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 78 победи за Барселона
27.04.13
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 151 мача, 35 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 123 мача, 38 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия
29.04.13
23:00 ч.
Бетис – Депортиво (Ла Коруня) (Филм +)
Баланс: 39 мача, 10 победи за Бетис, 13 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ