Осасуна победи Еспаньол с 2:0 като домакин в мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. Две попадения на Раул Гарсия (53 и 69) зарадваха "Рейно де Навара". С успеха тимът на Хосе Луис Мендилибар се качи на шестата позиция и изтласка "папагалчетата" на четири точки зад себе си. Осасуна продължава да има реален шанс да играе в Лига Европа през следващия сезон.

Още в 5-ата минута нападателят на гостите от Еспаньол Калу Уче стреля високо над вратата. В 24-ата Раул Гарсия нацели страничната греда след центриране от фаул на ветерана Пачи Пунял. В 53-ата минута Раул Гарсия откри резултата в полза на Осасуна, след като засече пас на Лоло. В 69-ата минута отново Раул Гарсия реализира за крайното 2:0, като този път вкара след технично прехвърляне на вратаря. Между двата гола, в 54-ата минута, Фелипе Коутиньо от гостите беше изгонен за втори жълт картон. Осем минути преди края на двубоя гостите от Еспаньол останаха с девет души след втори жълт и съответно червен картон на Хуан Даниел Форлин.

Реал Сосиедад и Бетис направиха 1:1. Карлос Вела (55) откри за домакините, а Рубен Кастро изравни (69). И двата тима си помогнаха след ремито и са все по-далеч от зоната на изпадащите./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
10.04.12
21:00 ч.
Осасуна - Еспаньол 2:0
1:0 Раул Гарсия (53), 2:0 Раул Гарсия (68)
10.04.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад - Бетис 1:1
1:0 Карлос Вела (55), 1:1 Рубен Кастро (69)
10.04.12
22:00 ч.
Барселона – Хетафе 4:0
1:0 Алексис Санчес (13), 2:0 Лионел Меси (44), 3:0 Алексис Санчес (73), 4:0 Педро (75)
11.04.12
21:00 ч.
Гренада - Атлетик (Билбао)
Баланс: 35 мача, 8 победи за Гренада, 8 равенства, 19 победи за Атлетик (Билбао)
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 149 мача, 35 победи за Атлетико (Мадрид), 32 равенства, 82 победи за Реал (Мадрид)
Расинг (Сантандер) - Майорка
Баланс: 27 мача, 10 победи за Расинг (Сантандер), 7 равенства, 10 победи за Майорка