Слабакът Осасуна спечели изненадваща победа с 1:0 като гост на Малага в мач от 8 кръг на Примера дивисион. Тимът от Памплона обаче беше по-добър на терена и заслужено стигна до успеха.

Първото полувреме беше истински монолог на Осасуна, а домакините играха отчайващо в защита. Само добрите изяви на вратаря Вили Кабайеро предотвратиха повече попадения във вратата на Малага.

Кабайеро вече беше спасил един удар на Ориол Риера, но в 23-ата минута аржентинецът не успя да спре Риера да се разпише за гостите. Нова добра изява на вратаря на Малага предотврати гол след удара на Марк Бертран.

През втората част треньорът на андалусийците Бернд Шустер пусна в игра Бартоломей Павловски и Мунир ел Хамдауи, но и това не помогна на тима му. Осасуна заслужено спечели мача, въпреки че в добавеното време получи помощ от съдията Хесус Хил Мансано, който не свири дузпа за игра с ръка на Ойер в наказателното поле.

Въпреки победата Осасуна остана в зоната на изпадащите с шест спечелени точки от началото на сезона. Малага пък заема 10-о място с девет точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 8 КРЪГ
04.10.13
21:00 ч.
Виляреал – Гранада 3:0
1:0 Бруно Сориано (30), 2:0 Джовани дос Сантос (49), 3:0 Томас Пина (82)
Райо Валекано – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 28 мача, 9 победи за Райо Валекано, 6 равенства, 13 победи за Реал Сосиедад
05.10.13
21:00 ч.
Леванте – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 16 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 13 победи за Реал (Мадрид)
Атлетико (Мадрид) – Селта (Филм + HD)
Баланс: 90 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 16 равенства, 21 победи за Селта
Атлетик (Билбао) – Валенсия (Филм +)
Баланс: 156 мача, 58 победи за Атлетик (Билбао), 35 равенства, 63 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.