Валенсия получи сериозен удар в опита си да запази третото място до края на сезона, след като загуби с 0:1 гостуването си на застрашения от изпадане Осасуна в мач от 34 кръг на Примера дивисион.

Поражението на “прилепите” в Памплона и успехът на Виляреал с 2:1 над Хетафе, оставиха валенсианците само на три точки пред “жълтата подводница”. До края на шампионата остават още три кръга.

Осасуна вероятно спечели важни три точки за оцеляването си в елита, когато в 59-ата минута удар на Алваро Сехудо се отби в защитника на Валенсия Мариус Станкевичус и влетя във вратата на гостите.

“Прилепите” имаха предимство в притежанието на топката, но не успяха да стигнат до изравнително попадение. Домакините пък се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Виляреал записа домакински обрат за успеха с 2:1 над Хетафе, като по този начин остави противника си под чертата. Педро Риос откри за гостите след половин час игра, но Кани и Джузепе Роси донесоха победата на “жълтата подводница” през втората част./БЛИЦ

ИСПАНИЯ - ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ

От 30 април (събота)
Реал (Мадрид) - Сарагоса 2:3
0:1 Лафита (41), 0:2 Габриел Фернандес (55-дузпа), 1:2 Серхио Рамос (62), 1:3 Лафита (77), 2:3 Карим Бензема (85)

Реал Сосиедад - Барселона 2:1
0:1 Тиаго Алкантара (19), 1:1 Диего Ифран (71), 2:1 Шаби Прието (83-дузпа)

Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) 0:1
0:1 Серхио Агуеро (80)

От 1 май (неделя)
Леванте - Спортинг (Хихон) 0:0

Малага - Еркулес 3:1
0:1 Нелсон Валдес (3), 1:1 Жулио Баптища (4), 2:1 Хосе Рондон (74), 3:1 Жулио Баптища (76)

Расинг (Сантандер) - Майорка 2:0
1:0 Маркус Розенберг (14), 2:0 Кенеди Бакърджиоглу (43)

Алмерия - Севиля 0:1

0:1 Ренато (58)

Виляреал - Хетафе 2:1
0:1 Педро Риос (31), 1:1 Кани (61), 2:1 Джузепе Роси (74)

Осасуна - Валенсия 1:0
1:0 Алваро Сехудо (59)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 2 май (понеделник) от 22:00 часа
Еспаньол - Атлетик (Билбао) (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 151 мача, 57 победи за Еспаньол, 27 равенства, 67 победи за Атлетик (Билбао)