Виляреал записа пореден неубедителен мач и допусна домакинско поражение с 0:2 от Осасуна в мач от 20 кръг на Примера дивисион. И двата гола за гостите от Памплона бяха реализирани от Хуанфран.

Бившият играч на Реал (Мадрид) откри резултата в 15-ата минута, след центриране на Начо Монреал, което сътвори объркване в защитата на “жълтата подводница” и остави Хуанфран непокрит на далечната греда.

След това Виляреал опита да върне попадението, но не успя да сътвори опасност пред вратата на Осасуна. Вместо това Хуанфран отново се разписа, този път 5 минути преди края след асистенция на Хавиер Камуняс.

Последният в класирането Херес записа втора победа в Примера дивисион в историята си, след като постигна домакински обрат за 2:1 над Майорка. Островитяните поведоха с гол на Пиер Уебо в 26-ата минута, но с две попадения на Карлос Калво новаците в елите стигнаха до успеха./БЛИЦ

Депортиво (Ла Коруня) - Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Естебан Гранеро (14), 0:2 Карим Бензема (41), 1:2 Рики (88-дузпа), 1:3 Карим Бензема (90+2)

От 31 януари (неделя)
Херес – Майорка 2:1
0:1 Пиер Уебо (26), 1:1 Карлос Калво (53), 2:1 Карлос Калво (80)

Виляреал – Осасуна 0:2
0:1 Хуанфран (15), 0:2 Хуанфран (85)

Валядолид – Алмерия 1:1
0:1 Алберт Крусат (13), 1:1 Сесар Арсо (82)

Атлетико (Мадрид) - Малага
Баланс: 55 мача, 30 победи за Атлетико (Мадрид), 11 победи за Малага, 14 равенства

На 31 януари (неделя) от 22:00 часа