Ейбар и Леванте завършиха 4:4 в драматичен мач от 15 кръг на Примера дивисион, който предложи на зрителите три обрата в резултата.

Серхио Енрич даде аванс на домакините в осмата минута, но ведната след това Леванте изравни с гол на Хосе Моралес. Гостите обърнаха резултата в своя полза в 25-ата минута след попадение на Робер.

Второ полувреме предложи невероятни емоции на зрителите. Гонсало Ескаланте изравни за Ейбар в 67-ата, което се оказа гол №200 за тима в Примера. В следващите осем минути тимът му поведе с 4:2 след два гола на Чарлз (първият от дузпа).

Тоньо върна едно попадение за Леванте, което се оказа под №500 в историята на клуба в испанския футболен елит. Финалът на драматичния мач настъпи в добавеното време, когато Борха Майорал изравни за 3:3.

С това равенство Ейбар събра 19 точки и се изравни с 12-ия Бетис, който има мач по-малко. Леванте е шести с 22 точки и се намира в серия от три поредни срещи без загуба (две равенства и една победа).