Легендата на Ливърпул Сър Кени Далглиш съобщи тревожна новина - че в момента преминава през лечение след диагностициране с онкологично заболяване. 75-годишната икона на Ливърпул разпространи изявление в социалните мрежи.
Двукратен носител на "Златната топка" съобщи много тъжна вест за себе си
В характерния си откровен и леко хумористичен стил, шотландецът написа следното:
"Както стана ясно от неволното ми съобщение в социалните мрежи, в момента се лекувам от рак. За разлика от уменията ми да боравя с мобилен телефон, лечението върви добре.
В идеалния случай това щеше да остане личен въпрос, както и трябва да бъде, но безполезните ми технологични умения ме принудиха да го разкрия. Очевидно нямах намерение да давам публичност на тази тема, затова бих оценил, ако уединението на семейството ми и моето лично бъде уважено.
Както винаги, благодаря на прекрасния медицински персонал, който прояви невероятна грижа и дискретност - не само към мен, но и към много, много други пациенти. Те са истинска чест за професията си.“
Ливърпул веднага изразиха своята безрезервна подкрепа към легендата на клуба. Ръководството на „червените“ изрично подчерта молбата на Кени Далглиш за запазване на личното му пространство в този момент.

* Profimedia.bg