Борещият се за оцеляване в английската Висша лига Куинс Парк Рейнджърс беше орезилен от Милтън Кейнс Донс за ФА Къп. Представителят на Лига 1 се наложи с 4:2 като гост над елитния тим и по този начин се класира за петия кръг на турнира.

При това водеше с 4:0 след по-малко от час игра. Траоре изведе Милтън напред в резултата с автогол в 3-ата минута. Малко преди почивката пък Лов удвои аванса на гостуващия тим и по този начин допълнително внесе напрежение сред възпитанците на Хари Реднап на паузата.

Много след подновяването на играта падна и третото попадение. Харли оформи класиката в 50-ата, за да се стигне до 56-ата. Потър покачи на 4:0 и определено накара феновете на домакините да започнат да се замислят дали не са си загубили времето в този съботен ден.

Все пак КПР намери пътя към вратата, макар и късно. Първо в 83-ата Ботройд намали на 1:4, след което Фабио да Силва в самия край направи отпадането на лондончани по-почетно за крайното 2:4.

18:00 часа, Олдъм - Ливърпул

Заб. С главни букви са отборите, продължаващи на 1/8-финалите, а завършилите наравно срещи се преиграват