Воденият от Павел Дочев Пройсен Мюнстер допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Дармщадт в среща от 3-ия кръг на Трета лига в Германия. Отборът на българския специалист не успя да повтори поне малко от силното си представяне срещу шампиона Борусия (Дортмунд) (2:0, 2:4) и допусна първо поражение от началото на сезона.

Домакините от Дармщадт бяха окрилени от над 5000 свои фенове и поведоха в 18-ата минута след точен удар на Уве Хесе. Задачата на Пройсен стана още по-трудна четвърт час преди края на редовното време, защото Андреас Геблер удвои преднината на тима си.

Все пак бившият футболист на Арсенал Амаури Бишоф отбеляза почетното попадение за гостите в 88-ата минута - 1:2.

В класирането преди изиграването на всичко мачове от кръга Пройсен Мюнстер е на трето място с 6 точки. Дармщадт пък е вече девети с 4 точки след първия си успех за сезона.