Воденият от Николай Костов отбор на Карпати (Лвов) не успя да изненада шампиона Шахтьор (Донецк). Гостите победиха с 2:1 при гостуването си от 22-ия кръг на украинското първенство.

Шахтьор поведе след половин час игра чрез Тейшейра. Малко преди почивката обаче Карпати възстанови равенството чрез Жовтюк. И докато се чакаше почивката, Шахтьор отново излезе напред само минути след началото на добавеното време. Ракицкий се разписа за резултат 2:1, който се запази до последния съдийски сигнал.

Двата тима завършиха и мача с по-малко хора. Първо голмайсторът Жовтюк беше изгонен в 70-ата, а десетина по-късно и грузинецът Дуашвили напусна терена за втори жълт катон. Тейшейра от Шахтьор пък си изкара две предупреждения и в 96-ата също видя червения цвят.

В класирането Шахтьор е убедителен лидер с 63 точки, докато Карпати е 12-и с 40 точки по-малко.