Серкъл (Брюж) елиминира Льовен от турнира за Купата на Белгия. Гостите спечелиха с 3:2 гостуването от 1/16-финалите. За Серкъл не игра Димитър Велковски, който не бе в групата заради контузия. За Льовен титуляр бе българският национал Кристиан Малинов, който бе заменен в началото на второто полувреме.

Головото шоу започна още в началото, когато двата тима си размениха по едно попадение. Хотич откри от дузпа за Серкъл (Брюж) във втората минута, а в третата Мертенс изравни.

След това гостите вкараха нови два гола, дело на Марселин в 39-ата и Таравел от дузпа в 72-ата минута, но след това останаха в намален състав, след като Марселин получи червен картон.

Играчите на Льовен обаче не успяха да се възползват, като намалиха чак в добавеното време и за повече нямаха сили. Крайното 2:3 беше оформено от Хуберт.

В друг мач от 1/16-финалите Шарлероа елиминира Вестерло с минимална победа с 1:0. Българинът Иван Горанов обаче не взе участие в срещата.