Аржентина направи домакинско 1:1 с Парагвай в мач от южноамериканските квалификации за Мондиал 2022. Гол на Лионел Меси беше отменен от ВАР, след като беше регистрирано нарушение на 50 метра от вратата на гостите.

Анхел Ромеро даде аванс на „гуараните“ в 21-ата минута, когато беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъдено за нарушение на Лукас Мартинес Куарта срещу Мигел Алмирон. Това беше трети гол за Ромеро в три мача от началото на квалификациите.

Николас Гонсалес изравни за Аржентина четири минути преди почивката, когато с глава засече центриране на Джовани Ло Селсо.

В 57-ата минута Меси вкара гол, но след консултация с ВАР бразилският рефер Рафаел Клаус отмени попадението. Оказа се, че Николас Гонсалес е фаулирал Анхел Ромеро на 50 метра от вратата на Парагвай.

От своя страна парагвайците имаха претенции за втора дузпа, след като топката се удари в ръката на централния защитник Николас Отаменди.

Равенството означава, че Аржентина и Парагвай продължават без загуба след три изиграни мача в квалификациите. Първите четири тима в класирането на пресявките в Южна Америка се класират директно за Мондиал 2022, а петият ще играе интерконтинентален плейоф.

В следващия си мач Аржентина гостува на Перу на 18 ноември, докато Парагвай в същия ден приема опашкаря Боливия.

АРЖЕНТИНА – ПАРАГВАЙ 1:1
0:1 Анхел Ромеро (21-дузпа), 1:1 Николас Гонсалес (41)

Аржентина: Армани, Монтиел, Лукас Мартинес, Отаменди, Де Паул (83-Аларио), Паредес, Паласиос (29-Ло Селсо), Гонсалес, Меси, Окампос (60-Ди Мария), Лаутаро Мартинес (83-Домингес)

Парагвай: Силва, Роберт Рохас, Балбуена, Гомес, Алонсо, Виясанти (74-Морел), Кардосо Лусена, Хименес (86-Родриго Рохас), Ромеро (86-Санабрия), Алмирон (90+2-Алдерете), Лескано (74-Перес)