Българският национал Димитър Рангелов игра 11 минути за Борусия (Дортмунд) при тежкото поражение с 1:4 като гост на Хамбургер в мач от 2 кръг на Бундеслигата. Рангелов се появи на терена в 79-ата минута на мястото на аржентинеца Бариос, когато домакините вече водеха с 4:1. В 85-ата минута попадение на българина бе отменено заради засада.

Крайният изход в срещата бе предрешен още в първите 12 минути, когато резултатът вече бе 3:1 за Хамбургер. Демел даде аванс на домакините в третата минута, но две по-късно Валдес изравни. Зе Роберто и Гереро се разписаха в 10-ата и 12-ата и прекършиха съпротивата на “жълто-черните”. Последното попадение в мача бе дело на шведската резерва Маркус Берг, който вкара в 71-ата минута. Победата качи Хамбургер временно на първо място в класирането.

Воденият от Луис ван Гаал Байерн записа второ поредно равенство 1:1. След като преди седмица баварците завършиха при същия резултат като гост на Хофенхайм, сега отново стигнаха до подобно реми, но като домакин на Вердер в дербито на кръга. Гостите от Бремен поведоха с гол на Йозил в 39-ата минута, който засече центриране на Арън Хънт. В 72-ата Марио Гомес изравни след асистенция на Филип Лам.

Щутгарт взе първата си победа за сезона, а Павел Погребняк вкара първия си гол в Бундеслигата при успеха на “швабите” с 4:2 над Фрайбург. Юп Хайнкес спечели първите си три точки като треньор на Байер (Леверкузен), а “аспирините” се наложиха с 1:0 над Хофенхайм. Новакът Фрайбург взе първата си точка за сезона, след като измъкна 1:1 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт)/БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 2 КРЪГ
В събота
Байерн – Вердер 1:1
0:1 Месут Йозил (39) 1:1 Марио Гомес (72)

Щутгарт – Фрайбург 4:2
1:0 Павел Погребняк (53), 2:0 Елсон (65-дузпа), 2:1 Мохамаду Идрису (70), 3:1 Елсон (76), 3:2 Мохамаду Идрису (86), 4:2 Юлиан Шибър (89)

Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 4:1
1:0 Ги Демел (3), 1:1 Нелсон Валдес (5), 2:1 Зе Роберто (10), 3:1 Хосе Паоло Гереро (12), 4:1 Маркус Берг (71)

Байер (Леверкузен) – Хофенхайм 1:0
1:0 Щефан Кислинг (67)

Хановер 96 – Майнц 05 1:1
0:1 Аристиде Бансе (53), 1:1 Иржи Щайнер (56-дузпа)

16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Херта
Баланс: 46 мача, 14 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 12 равенства, 20 победи за Херта

18:30 часа Шалке 04 – Бохум
Баланс: 56 мача, 31 победи за Шалке 04, 10 равенства, 15 победи за Бохум

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.