Лацио и Милан завършиха наравно 1:1 в сблъсък от 29-ия кръг на Серия "А" и по този начин повториха резултата от мача помежду си през октомври.

С равенството на "Олимпико" "росонерите" прекъсна серията си от четири поредни загуби, но и сега не успяха да победят, след като взеха само точка от "орлите". В класирането Лацио е на 7-ото място с 42 точки, а Милан е на 12-ата позиция с 36 и столът на Кларънс Зеедорф се клати все по-сериозно.

Двубоят на "Олимпико" беше равностоен и "хиксът" беше напълно логичен. Гостите от Милано поведоха в 43-ата минута, когато Кака нахлу отляво и опита центриране, топката обаче се отклони в тялото на Абдулай Конко, промени посоката си и влезе неспасяемо във вратата на Бериша - 0:1.

В началото на втората част Антонио Кандрева направи непростим пропуск, но неговата работа свърши Алваро Гонсалес, който вкара с глава в 61-ата минута, след като Лукас Билия бе отклонил топката към него.

В самия край на мача Милан пропусна да стигне до победата. Звездата Марио Балотели с мощен диагонален удар нацели дясната греда и спорът приключи при 1:1.

ЛАЦИО - МИЛАН 1:1
0:1 Абдулай Конко (43-автогол), 1:1 Алваро Гонсалес (61)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
22.03.14
19:00 ч.
Торино – Ливорно 3:1
1:0 Чиро Имобиле (25), 2:0 Чиро Имобиле (60), 3:0 Чиро Имобиле (67), 3:1 Лука Салигарди (89)
22.03.14
21:45 ч.
Киево – Рома 0:2
0:1 Жервиньо (17), 0:2 Матия Дестро (42)
23.03.14
13:30 ч.
Парма – Дженоа 1:1
0:1 Айзък Кофи (21), 1:1 Есекиел Скелото (31)
23.03.14
16:00 ч.
Интер – Аталанта 1:2
0:1 Джакомо Бонавентура (35), 1:1 Мауро Икарди (36), 1:2 Джакомо Бонавентура (90)
Сампдория – Верона 5:0
1:0 Джанлука Сансоне (4), 2:0 Ренан (23), 3:0 Роберто Сориано (38), 4:0 Роберто Сориано (48), 5:0 Анджело Паломбо (58)