Майкъл Оуен вкара хеттрик за Манчестър Юнайтед при победата с 3:1 над Волфсбург и така бе сложен край на мечтите на „вълците” за участие на осминафилите на Шампионската лига.

Оуен засече с глава центриране на Нани малко преди почивката, но Волфсбург бързо се върна в мача с изравнително попадение на Един Джеко в 56-ата минута. Голове на Оуен седем минути преди края и в добавеното време обаче донесоха победата на „червените дяволи”.

Манчестър Юнайтед завърши на първо място в Група „В”. Волфсбург завърши на трето място в класирането, но пък ще участва в 1/16-финалите на Лига Европа.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън бе доволен от представянето на Майкъл Оуен в мача. „Фантастично. Брилянтно. Такъв го познаваме всички. Фастична реакция, точно когато бе необходимо”, заяви Фърги пред „Скай Спортс”./БЛИЦ

Волфсбург – Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Оуен (43), 1:1 Джеко (56), 1:2 Оуен (83), 1:3 Оуен (90+1)

Волфсбург: 1.Диего Беналио, 20.Саша Рийтер, 5.Рикардо Коща, 43.Андреа Бардзали, 4.Марсел Шефер, 13.Макото Хасебе (72-15.Карим Зиани), 7.Жозуе, 25.Кристиан Гентнер, 10.Звиездан Мисимович, 9.Един Джеко, 23.Графите (72-24.Ашкан Дежага)

Манчестър Юнайтед: 29.Томаш Кушчак, 13.Джи Сунг Парк, 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър, 3.Патрис Евра, 17.Нани (74-25.Антонио Валенсия), 8.Андерсон, 18.Пол Скоулс, 28.Дарън Гибсън, 7.Майкъл Оуен, 19.Даниел Уелбек (74-26.Габриел Обертан)