Скромният белгийски Юнион Сен Жилоа поднесе сериозна изненада в Лигата на конференциите. Футболистите на старши треньора Александър Блесин изхвърлиха от турнира Айнтрахт (Франкфурт). Сен Жилоа се наложи с 2:1 като гост и след 2:2 в първия плейоф успя да се класира на 1/8-финалите с общ резултат 4:3. Припомняме, че през есента Айнтрахт елиминира Левски от Лигата на конференциите.

Фарес Шаиби реализира попадение за немския тим след четвърт час игра, но то бе отменено заради засада. Футболистите на Айнтрахт продължиха да бъдат по-активни, но не успяваха да отбележат. Веднага след подновяването на играта гостите от Белгия нанесоха своя удар. Камерън Пуертас Кастро реализира красиво попадение след асистенция на Амура - 0:1.

Домакините бяха много близо до изравняване в 77-ата минута, когато Нкунку засече с глава, но вратарят на гостите показа класа и изби. Само три минути след добрия шанс за Айнтрахт, Сен Жилоа вкара втори гол. Денис Айенса се разписа, завършвайки контраатака.

Айнтрахт все пак успя да върне едно попадение чрез Дина Ебимбе, но то се оказа крайно недостатъчно за нещо повече от почетна загуба и отпадане от европейските клубни турнири.