Палачът на Черно море в евротурнирите този сезон Динамо (Минск) победи у дома австрийския шампион Залцбург с 2:0 в първия мач помежду им от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Бившият играч на Вихрен и ЦСКА Шалодзе Удоджи, който има български паспорт с името Митко Георгиев, започна като титуляр и остана на терена до 53-ата минута, когато на негово място в игра се появи сърбинът Ненад Адамович.

Победният гол за тима от Беларус реализира Глеб Расадкин в 57-ата минута след извеждащо подаване на влезлия като резерва малко преди това Адамович. В последната 90-а минута същият Адамович оформи крайното 2:0 и доближи сериозно тима си до груповата фаза на турнира.

Реваншът в Залцбург е след седмица на 27 август (четвъртък) от 21:30 часа българско време.

Динамо (Минск) – Залцбург 2:0

1:0 Глеб Расадкин (57), 2:0 Ненад Адамович (90)