Палермо поднесе сензацията на 10-ия кръг в Серия "А". Сицилианците победиха Милан насред „Сан Сиро” с 2:0. И двата гола паднаха преди почивката. Новакът, за който не игра нашият национал Ивайло Чочев, нанесе удара си за две минути. Първо Кристиан Сапата си отбеляза автогол в 24-ата, а секунди по-късно Пауло Дибала оформи крайното 2:0. Тази загуба е историческа за Милан, тъй като тя е под номер 600 в италианския елит.

Още в 3-ата минута защитникът на домакините Алекс получи контузия и трябваше да бъде принудително сменен. Именно на него място влезе сапата, който малко по-късно се превърна в грешник за "росонерите". Той отклони с глава едно наглед безобидно центриране от корнер и изненада своя вратар Диего Лопес за 0:1. Скоро след това шокът за Милан стана пълен. Гостите организираха светкавична контраатака, Дибала бе изведен очи в очи срещу стража на противника и хладнокръвно го преодоля за 0:2.

Това е второ домакинско поражение за тима на Пипо Индзаги от началото на сезона. С третата си победа пък Палермо се изкачи на 13-о място във временното класиране.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 10 КРЪГ
01.11.14
16:00 ч.
Наполи – Рома 2:0
1:0 Гонсало Игуаин (3), 2:0 Хосе Кайехон (85)
01.11.14
19:00 ч.
Емполи – Ювентус 0:2
0:1 Андреа Пирло (61), 0;2 Алваро Мората (72)
01.11.14
21:45 ч.
Парма – Интер 2:0
1:0 Пауло де Челие (5), 2:0 Пауло де Челие (76)
02.11.14
16:00 ч.
Киево – Сасуоло 0:0

02.11.14
16:00 ч.
Сампдория – Фиорентина 3:1
1:0 Анджело Паломбо (27), 2:0 Лука Рицо (43), 3:0 Стефан Савич (45), 3:1 Едер (78)
02.11.14
16:00 ч.
Торино – Аталанта 0:0

02.11.14
16:00 ч.
Удинезе – Дженоа 2:4
1:0 Антонио Ди Натале (1), 1:1 Джовани Марчезе (21), 1:2 Яго Фалке (24), 2:2 Силван Видмер (41), 2:3 Алесандро Матри (54), 2:4 Юрай Кука (87)