Палермо и Дженоа не успяха да се победят и поделиха точките след 0:0 в първия мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А”.

Домакините бяха по-активният отбор в началото на срещата и в 10-тата минута Хуан Мануел Варгас можеше да си отбележи автогол при едно центриране на Фабрицио Миколи. В 31-вата минута Марко Бориело от гостите пропиля чудесн шанс да открие резултата. Сорентино направи страхотно спасяване, а на другия край на терена Йосип Иличич отправи неточен далечен удар. Малко преди края на полувремето словенецът намери очертанията на вратата, обаче Фрей внимаваше и закова топката в прегръдката си. В последните секунди на първата част реферът Даниеле Орсато не отсъди дузпа в полза на тима от Генуа, въпреки че Марко Роси след съприкосновение със Салваторе Ароника.

След почивката в 72-ата минута Иличич центрира към Мауро Босели, но Фрей изби от голлинията след изстрела на аржентинския нападател. Три минути след това Миколи стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. В 76-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, след катоАроника получи втори жълт картон заради нарушение срещу Бориело. Въпреки това до края на мача попадения не паднаха и двата тима се задоволиха с по една точка.

След равенството Палермо остава последен с 20 точки и на 6 от спасението. Дженоа е над чертата на 17-а позиция с 26 пункта и на 5 от опасната зона.

Баланс: 9 мача, 5 победи за Лацио, 2 равенства, 2 победи за Пескара

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ