Бока Хунирос победи с 2:0 като гост Архентинос Хуниорс в мач от 13-ия кръг на първенството на Аржентина Клаусура. Головете за гранда реализираха звездите Мартин Палермо и Хуан Роман Рикелме. След успеха Бока е на 11-о място с 18 точки.

Ривър Плейт пропусна възможността да оглави класирането в първенството на Аржентина, след като загуби домакинския си двубой от Ол Бойс с 0:2. Гостите стигнаха до успеха с попадения на Емануел Гилиоти и Хуан Родригес. Ривър Плейт остава на четвърто място с 22 точки. Велес Сарсфийлд, който днес играе с Банфийлд, е на върха с 24 точки. Годой Крус се наложи като гост с 3:1 над Нюълс Олд Бойс в събота и се изкачи на второто място с 23 точки актив.

Шампионът Естудинатес завърши 0:0 с Ланус като гост, а Марио Регуейро от тима на домакините получи червен картон в 65-ата минута./БЛИЦ