Палермо записа втора поредна победа и е все по-близо до спасението. Тимът от Сицилия надигра като гост с 3:1 Сампдория и има актив от 27 точки, колкото имат Сиена и Дженоа, като най-вероятно само един от трите отбора ще оцелее в Серия “А”.

Гостите се възползваха максимално от възможностите си на "Луиджи Ферарис" и заслужено си тръгнаха с трите точки. В 35-ата минута Фабрицио Миколи центрира от фаул и защитникът Стив фон Берген успя трудно да отклони топката, която спря в мрежата на Сампдория.

Домакините успяха бързо да се върнат в двубоя, след като две минути преди почивката Мунари изравни с глава след корнер.

Гостите обаче нанесоха тежкия си удар в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Иличич вкара за 2:1 след самостоятелен пробив, а в 56-ата минута съотборникът му Гарсия заби третия гол с глава.

Играчите на Делио Роси влязоха в лоша серия от четири поредни двубоя без успех, като заемат 13-о място.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
06.04.13
19:00 ч.
Ювентус – Пескара 2:1
1:0 Мирко Вучинич (72-дузпа), 2:0 Мирко Вучинич (78), 2:1 Емануел Кашоне (83)
06.04.13
21:45 ч.
Болоня – Торино 2:2
0:1 Пауло Барето (25), 1:1 Панагиотис Коне (65), 2:1 Тиберио Гуаренте (86), 2:2 Роландо Бианки (90+4)
07.04.13
13:30 ч.
Фиорентина – Милан 2:2
0:1 Монтоливо (14), 0:2 Фламини (62), 1:2 Ляич (66), 2:2 Пизаро (73)
07.04.13
16:00 ч.
Катания – Каляри 0:0
07.04.13
16:00 ч.
Удинезе – Киево 3:1
1:0 Антонио ди Натале (20), 2:0 Антонио ди Натале (25), 2:1 Пол Пап (35), 3:1 Бенатиа (85)
07.04.13
16:00 ч.
Сампдория – Палермо 1:3
0:1 Стив фон Берген (35), 1:1 Джани Мунари (43), 1:2 Йосип Иличич (50), 1:3 Сантяго Гарсия (56)
Баланс: 139 мача, 48 победи за Рома, 54 равенства, 37 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ