Палермо започна ударно годината, след като разби само с 5:0 Каляри в мач от 17-ия кръг на Серия "А". По този начин "росанерите" вгорчиха дебюта на новия треньор на гостите - Джанфранко Дзола. За съжаление българският национал Ивайло Чочев остана на резервната скамейка.

Домакините зарадваха феновете си на "Ренцо Барбера" с бързи голове до десетата минута. Първо след рикошет защитникът Морганела откри в 5-ата минута, а след още толкова Муньос удвои, като при попадението му имаше съмнения за засада.

Гостите обаче отговориха с няколко добри положения, при едно от които вратарят Сорентино дори изби удара в напречната греда. В 25-ата пък гостите останаха с човек по-малко, защото капитанът Конти задържа Васкес и получи втори жълт картон. До края на полувремето Дибала довърши гостите с гол от дузпа в 33-ата минута.

След паузата Палермо контролира изцяло играта. И продължаваше да създава положения. При поредното от тях в 72-ата Дибала покачи на 4:0. Крайното 5:0 оформи Барето в 84-ата минута. Капитанът вкара красиво попадение, като с удар от движение от около 25 метра прати топката в долния десен ъгъл на Коломби.

Благодарение на успеха сицилианците от десети са вече осми с 25 точки, с колкото е и седмият Милан, но с по-добра голова разлика. Интересното е, че от изпадащи в началото на сезона "росанерите" са вече на само две точки от евротурнирите. Каляри остава първи в опасната зона с 12 т.

Победата на Палермо с 5:0 над Каляри е най-големият успех на тима в Серия „А“ от 1951 г. насам. Тогава е записан триумф с 6:0 над Триестина. Най-изразителната победа в историята на „розово-черните“ е с 8:0 над Про Патрия през 1950 г.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 17 КРЪГ
05.01.15
21:45 ч.
Лацио - Сампдория 3:0
1:0 Марко Пароло (38), 2:0 Фелипе Андерсон (41), 3:0 Филип Джорджевич (66)
Дженоа - Аталанта 2:2
0:1 Давиде Запакоста (37), 0:2 Макси Моралес (49), 1:1 Иаго Фалке (51), 2:2 Алесандро Матри (69)
06.01.15
16:00 ч.
Милан - Сасуоло 1:2
1:0 Андреа Поли (9), 1:1 Никола Сансоне (28), 1:2 Симоне Дзадза (68)
06.01.15
16:00 ч.
Палермо - Каляри 5:0
1:0 Михел Морганела (5), 2:0 Езекиел Муньос (10), 4:0 Пауло Дибала (33-дузпа, 72), 5:0 Едгар Барето (84)