Палермо победи с 4:3 Интер в най-драматичния мач в Серия “А”. Играчите на треньора Девис Манджа вгорчиха деня на световния клубен първенец, макар че допуснаха на два пъти да бъдат догонващи в резултата.

Треньорът на гостите Джан Пиеро Гасперини заложи на триото Форлан-Милито-Мауро Сарате. В 32-ата минута Диего Милито откри резултата, след като засече топката при удар на Деян Станкович. В началото на второто полувреме изведеният сам срещу Жулио Сезар Фабрицио Миколи изравни. В 51-ата минута Диего Милито вкара за 1:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Валтер Самуел.

Само три минути по-късно Миколи нахлу в наказателното поле на гостите и намери непокрития Абел Ернандес, който изравни.

Фабрицио Миколи продължи с отличните си и изяви и взриви "Ренцо Барбера" с фантастичен гол. Капитанът на домакините бе точен от пряк свободен удар в 85-ата минута за 3:2.

Две минути преди края резервата Маурисио Пинийя простреля Сезар с бомбен изстрел от над 22 метра - 4:2. Интер успя да върне един гол чрез новата си покупка Диего Форлан, но нямаше сили за повече.
Това бе първи официален мач в първенството и за двата тима, след като първият кръг бе отложен заради стачката на футболистите.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 2 КРЪГ
09.09.11
21:45 ч.
Милан – Лацио 2:2
0:1 Мирослав Клозе (12), 0:2 Джибрил Сисе (21), 1:2 Златан Ибрахимович (29), 2:2 Антонио Касано (33)
10.09.11
21:45 ч.
Чезена – Наполи 1:3
0:1 Есекил Лавеци (3), 1:1 Роберто Гуана (24), 1:2 Уго Кампаняро (67), 1:3 Марек Хамшик (87)
11.09.11
13:30 ч.
Ювентус – Парма 4:1
1:0 Щефан Лихтщайнер (17), 2:0 Симоне Пепе (58), 3:0 Артуро Видал (73), 4:0 Клаудио Маркизио (83), 4:1 Себастиан Джовинко (90-дузпа)
11.09.11
16:00 ч.
Катания – Сиена 0:0
11.09.11
16:00 ч.
Киево – Новара 2:2
1:0 Серджо Пелисиер (5), 2:0 Сирил Теро (24), 2:1 Франческо Марианини (27), 2:2 Масимо Пачи (86)
11.09.11
16:00 ч.
Фиорентина – Болоня 2:0
1:0 Алберто Джилардино (20), 2:0 Алесио Черчи (47)
11.09.11
16:00 ч.
Дженоа – Аталанта 2:2
1:0 Мигел Велосо (6), 1:1 Макси Лопес (8), 1:2 Макси Лопес (43), 2:2 Джандоменико Место (55)
11.09.11
16:00 ч.
Лече – Удинезе 0:2
0:1 Душан Баста (2), 0:2 Антонио ди Натале (16)
11.09.11
16:00 ч.
Рома - Каляри 1:2
0:1 Даниеле Конти (68), 0:2 Мостафа Ел Кабир (90), 1:2 Даниеле де Роси (90+2)
11.09.11
21:45 ч.
Палермо – Интер 4:3
0:1 Милито 33), 1:1 Миколи (48), 1:2 Милито (51-д), 2:2 Ернандес (54), 3:2 Миколи (86), 4:2 Пиния (88), 4:3 Форлан (90)