Палермо победи Лече с 2:1 в мач от осмия кръг в италианската Серия "Б". Българското дерби обаче не се състоя, тъй като за домакините Радослав Цонев остана на резервната скамейка, а за гостите Ивайло Чочев въобще не бе в групата.

Палермо откри резултата в 29-ата минута чрез Илия Несторовски - 0:1. В 37-ата Лече изравни с гол на Табанели, който се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута съотборниците на Чочев стигнаха до успеха, а попадението вкара Георге Пушкаш. Румънецът се разписа отблизо след чудесен пас с пета на Трайковски - 1:2.

Победата изкачи Палермо до второто място в класирането с 14 точки, колкото има и Верона. Лидер с 18 е Пескара. Лече е пети с 12.