Палермо продължи серията си без победа в Серия “А” и направи 1:1 като гост на Киево в мач от 25 кръг. Равенството означава, че сицилианците нямат успех в първенсвото вече 10-и пореден мач. За последно “розово-черните” победиха в Серия “А” на 24 ноември (3:1 срещу Катания).

Аржентинският халф Мауро Формика, който играе под наем от Блекбърн, откри резултата за Палермо в 5-ата минута. Домакините обаче стигнаха до равенството в 55-ата минута, когато Сирил Терео се разписа от дузпа.

Равенството изкачи Киево на 11-о място в класирането с 29 точки. Второто поредно реми на Палермо отлепи сицилианския тим от последното място в класирането.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 25 КРЪГ
15.02.13
21:45 ч.
Милан – Парма 2:1
1:0 Габриел Палета (39-автогол), 2:0 Марио Балотели (78), 2:1 Никола Сантоне (90+1)
16.02.13
19:00 ч.
Киево – Палермо 1:1
0:1 Мауро Формика (5), 1:1 Сирил Терео (55-дузпа)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Сиена, 6 равенства, 6 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ