Палермо се наложи с 3:1 над Болоня в мач от 11 кръг на Серия “А” и продължава да трупа само победи в домакинските си срещи през този сезон.

Еран Зехави, Матиас Силвестре и Йосип Иличич вкараха попаденията за сицилианския тим, който се изкачи на пето място в класирането.

Палермо спечели и петте си домакински мача през този сезон, но извън “Ренцо Барбера” завоюва само една точка и все още не е отбелязал гол.

Зехави откри резултата в 13-ата минута с втория си гол за сезона. Той бе точен при добавката на удар на Иличич, избит от вратаря Жан Франсоа Жилет.

Силвестре удвои преднината на “розово-черните” в 52-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Зехави от корнер.

Четвърт час преди края Иличич получи пас от Игнасио Варела, надви двама бранители и стреля под плонжа на Жилет за третия гол на Палермо.

Гастон Рамирес вкара почетното попадение за Болоня три минути преди края. Той се разписа след двойно подаване с Хенри Хименес, който му подаде с пета./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 11 КРЪГ
05.11.11
19:00 ч.
Палермо - Болоня 3:1
1:0 Еран Зехави (13), 2:0 Матиас Силвестре (52), 3:0 Йосип Иличич (75), 3:1 Гастон Рамирес (87)