Воденият от Луис Фелипе Сколари тим на Палмейрас спечели Купата на Бразилия, след като победи Коритиба с общ резултат 3:1 във финалните сблъсъци. Първата среща Палмайрас бе спечелил с 2:0 на свой терен, а реваншът в Коритиба завърши 1:1.

Резервата Айртон даде аванс на домакините напред в 62-ата минута след чудесно изпълнение на пряк свободен удар, но четири минути по-късно Бетиньо изравни с глава и оформи крайното 1:1 след центриране от фаул на Маркуш Асунсао.

Със спечелването на трофея Палмейрас си осигури участие в най-престижния южноамерикански клубен турнир - Копа Либертадорес. Сколари пък спечели първи трофей, след като изведе Бразилия до световната титла на Мондиал 2002 в Южна Корея и Япония. Той е печелил Купата на Бразилия с Палмейрас и през 1998 година, както и с с отборите на Гремио (1994) и Крисиума (1991). Коритиба губи финала в този турнир за втори пореден сезон.