Черната пантера на Черно море Ермес Паломино дебютира за националния отбор на Венецуела при загубата с 0:2 от Коста Рика в контролна среща. Родни Уолъс и Хосе Мигел Куберо бяха точни за успеха на гостите, които се възползваха от слабата защита на “Ла Винотино”.

Уолъс даде аванс на костариканците в 42-ата минута, когато оползотвори асистенция на Йелцин Техеда. Куберо удвои резултата 11 минути по-късно. Той се разписа при добавка на удар, отразен от вратаря Алан Либерскинд.

Венецуелците не разчитаха в този мач на основните си титуляр и не успяха да материализират головите си положения. Силен удар на Мигел Меа Витали от фаул в 32-ата минута бе спасен от стража на гостите Даниел Камбронеро.

Двубоят се игра на стадион “Метрополитано” в град Баркисименто, разположен на 360 км западно от столицата Каракас.