Панама се класира на полуфиналите на “Голд Къп” на КОНКАКАФ, след като Мануел Габриел Торес и Блас Перес вкараха по два гола при успеха с 6:1 над Куба.

Хосе Сиприан даде аванс на Куба в 21-ата минута, но само четири минути по-късно Торес изравни от дузпа. В 38-ата минута нов негов гол даде аванс на Панама.

Кубинците загубиха шанс за изравнителен гол след червения картон на Ариел Партинес в 58-ата минута, показан за нарушение срещу Перес.

Карлос Родрикес вкара първия си гол за Панама в 67-ата минута ,а в 78-ата и 87-ата минути последваха попадения на Перес. Шест минути преди края Хайро Хименес също реализира първия си гол за националния отбор.

На полуфиналите Панама ще играе срещу победителя от мача между Мексико и Тринидад и Тобаго.