ПАОК се наложи с 2:0 като гост на Лариса, а атинското дерби Панатинайкос- АЕК завърши 1:1 в плейофите за място в Шампионската лига от квотата на гръцкото първенство. Така след срещите от 2-ия кръг в допълнителния плейоф, Панатинайкос и ПАОК имат по 6 точки, АЕК е с 5, а Лариса- с 0. Победителят в плейофа ще играе в квалификациите в Шампионската лига, а Гърция има и три квоти за Лига Европа. Ибрахима Бакайоко откри резултата в полза на ПАОК в 9-ата минута, а Серджо Консейсао покачи на 2:0 в 80-ата. Така орлите от Солун заличиха поражението с 0:1 от Панатинайкос преди четири дни на собствен терен. В атинското дерби Панатинайкос и АЕК завършиха изненадващо 1:1, въпреки че детелините имаха надмощие и пропуснаха дузпа. АЕК откри резултата в 12-ата минута чрез гол на Начо Скоко от фаул, а в 43-ата от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу Евангелос Манциос, Габриел Родригес изравни. Панатинайкос получи и друга дузпа- в 27-ата минута, която обаче Димитрис Салпигидис не успя да вкара. Вратарят на Себастиан Саха спаси удара му. В 86-ата минута пък лидерът на ПАО Йоргос Карагунис тресна горната греда./БЛИЦ