Шампионът Панатинайкос стартира новия сезон в гръцкото първенство с домакинско равенство 1:1 с Ксанти.

“Детелините”, който бяха без контузените Жилберто Силва и Джибрил Сисе, натиснаха още от началото на мача. Това им осигури ранен аванс, след като Антонис Петропулос се разписа с глава в осмата минута.

Домакините имахе още едно добро положение, но ударът на Сидни Гову в 33-ата минута мина над вратата на Ксанти.

Гостите имаха възможност за изравнителен гол само три минути по-късно, но ударът на Кристофър Катонго мина встрани от вратата. Ксанти стигна до равенството пет минути след почивката, когато Нейтън Елингтън се разписа след меле.

В оставащата част от мача Панатинайкос имаше много положения за победен гол, но не успя да пробие вратаря и защитата на Ксанти./БЛИЦ