Марко Пантелич вкара хеттрик при победата на Аякс с 5:1 над Витес в мач от 15 кръг на холандската Ередивизи, а тимът от Амстердам остана на 6 точки зад лидера в класирането Твенте.

Далибор Стеванович бе дал аванс на Витес в четвъртата минута, преди Луис Суарес да асистира на Пантелич за изравнителното попадение след четвърт час игра.

В 23-ата минута Пантелич с глава засече центриране на Върнон Анита и даде преднина на Аякс. Белгийският защитник Тоби Алдервайрелд подаде за третия гол на сърбина в 50-ата минута.

В 69-ата Суарес избяга от опита за изкуствена засада и подаде за попадението на резервата Кенеди Бакърджиоглу. В 73-ата минута халфът Исмаил Айсати направи 5:1 след солова акция. Това бе първата победа на Аякс като гост на Витес от четири сезона насам./БЛИЦ

В неделя: Утрехт – НАК Бреда, Грьонинген – НЕК Наймеген

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 41, 2.ПСВ Айндховен 39, 3.Аякс 35, 4.Фейенорд 28, 5.АЗ Алкмаар 25 и др.