ПАОК е вторият гръцки участник в Шампионската лига. Това стана ясно след изиграването на четвъртите мачове от плейофите за влизане в най-комерсиалния клубен турнир. По-рано в Лигата място си гарантира шампионът Панатинайкос, а ПАОК, Олимпиакос, АЕК и Арис спориха за втората квота.

ПАОК днес постигна изключително важна победа с 1:0 като гост над Олимпиакос и си осигури аванс от 6 точки два кръга преди края на плейофната фаза. Единственото попадение в мача вкара сърбинът Владимир Ивич в 31-ата минута.

В другата среща Арис и АЕК не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Така Панатинайкос има 13 точки, Олимпиакос е със 7, АЕК има 6, а Арис е с 4. Отборът от Солун би Олимпиакос и в двата мача от плейофите с по 1:0, така че дори и да запише загуби от АЕК и Арис, остава преди всички и ще играе в квалификациите на Шампионската лига през следващия сезон, а другите три тима ще представят Гърция в Лига Европа. /БЛИЦ