ПАОК разгроми Динамо (Минск) с 6:1 в мач от група К на Лига Европа. “Черно-белите” можеха да запишат и още по-убедителен успех, но буквално пожалиха поваление съперник. Сръбският защитник на гостите Николич си вкара автогол още в 4-ата минута, а Атанасиадис покачи в 11-ата. Отново той направи преднината на солунчани класическа 5 минути по-късно, а в 28-ата оформи своя хеттрик за 4:0. Малко след почивката Пападопулос направи мизерията на беларуския гранд пълна, прострелвайки стража Хутор за 5:0. Симович остави съотборниците си в намален състав в 63-ата минута. Николич върна един гол в 80-ата, но последната дума имаше Цандарис (90), който оформи крайното 6:1.

Нигериецът Шалодзе Удоджи излезе титуляр за Динамо, но не можа да помогне с нищо на тима си. Бившият играч на Вихрен и ЦСКА има български паспорт с името Митко Атанасов Георгиев и бе основен герой в досегашните евросблъсъци.

Фиорентина записа очакван успех над френския Гинган с 3:0. Перуанецът Хуан Васкес откри в 34-ата минута. За успеха на домакините допринесе и съдията Харалд Лехнер (Австрия), който показа червен картон на Мустафа Диало от гостите още в 38-ата минута и предреши изхода на двубоя. Колумбийската звезда Хуан Куадрадо в 67-ата минута простреля стража на Гинган Мамамаду Самаса за 2:0. Младокът Бернардечи влезе като резерва и оформи класиката - 3:0, в 88-ата.

ГРУПА „К“
1:0 Неманя Николич (4-авт.), 2:0 Стефанос Атанасиадис (11), 3:0 Стефанос Атанасиадис (16), Стефанос Атанасиадис (28), 5:0 Димитрис Пападопулос (50), 5:1 Неманя Николич (80), 6:1 Фанис Цандарис (89)